Mutes dobuma aprūpes vadlīnijas

Katriem 4 no 5 suņiem vecākiem par trim gadiem novēro smaganu slimības. Par spīti tam 90% saimnieku domā, ka viņu suņu zobi un smaganas ir veselas.
 

Kāpēc suņiem veidojas smaganu slimības?

Smaganu slimības ir visbiežākās infekcijas slimības pieaugušiem suņiem. Slimība sākas, kad baktērijas pieķeras pie suņa zobiem. Baktērijas uz zobiem izveido bālganu, lipīgu slānīti, ko sauc par zobu aplikumu. Ja aplikums netiek noņemts, tas dažu dienu laikā sacietē un veido zobakmeni (brūns, raupjš nogulums uz zobiem).

Aplikumā un zobakmenī esošās baktērijas uzbrūk smaganām un var izraisīt smaganu audu iekaisumu. Smaganu un citu zobu balstošo audu (saites un kauls) iekaisums un bojājums var radīt zoba kustēšanos un izkrišanu.

Kā var noteikt vai sunim nav smaganu slimība?

Ne vienmēr ir viegli noteikt smaganu slimību, bet katru dienu veikta zobu apskate var patiešām palīdzēt.
Ja Jūs ievērojat kādu no sekojošām pazīmēm, tad ļoti ieteicams pieteikt vizīti pie veterinārārsta pilnīgai zobu pārbaudei.

Slikta smaka no mutes
Smakojoša mute nav norma suņiem, tā visbiežāk ir smaganu slimības pazīme.

Asiņojošas smaganas
Asiņojošas smaganas ir smaganu slimības pazīme, jo baktērijas, uzbrūkot smaganu audiem, izraisa to iekaisumu un asiņošanu.

Uzvedība
Bieži vien pakāpeniskas uzvedības izmaiņas – mazāka aktivitāte, nevēlēšanās kontaktēties, spēlēties, grauzt – saimnieki noraksta kā vecuma pazīmes.  Patiesībā šīs pazīmes var liecināt par to, ka suns cieš no smaganu slimības un tās sekām.
Vai Jūsu suns nevēlas, ka pieskaras viņa mutei? Tā arī var būt pazīme, ka viņam sāp zobi un smaganas.
Dažkārt saimnieki nevar noticēt cik lielu iespaidu uz suņa veselību un uzvedību atstāj profesionāla zobu tīrīšana un ārstēšana. Bieži suns atkal sāk uzvesties kā kucēns!

Daži padomi, kā saglabāt Jūsu suņa smaganas un zobus veselus

  • Regulāri jāapmeklē veterinārārsts un jāpārbauda suņa mutes dobums.
  • Jau kucēna vecumā pieradiniet suni pie zobu tīrīšanas. Svarīgi lietot tikai dzīvniekiem paredzēto zobu pastu, kas nesatur fluoru.
  • Sāciet zobu tīrīšanu ar pastu un birsti tūlīt pēc profesionālās zobakmens noņemšanas pie veterinārārsta – nekad nav par vēlu sākt!
  • Dodiet savam sunim tikai dzīvniekiem paredzētās rotaļlietas. Kauli, akmeņi, koki, metamie šķīvīši, cietas neilona rotaļlietas un tenisa bumbiņas bieži bojā zobus un smaganas.
  • Lietojiet Pedigree® Dentastix®, kas lieliski garšo un palīdz samazināt aplikumu un zobakmeni, palīdzot saglabāt zobu un smaganu veselību.

Viens Pedigree® Dentastix® dienā aizkavē zobakmens veidošanos

Jūsu suns nelieto zobus tikai ēšanai, bet arī, lai turētu un pārnēsātu priekšmetus. Zobi viņam ir tikpat svarīgi kā cilvēkiem rokas. Arī šī iemesla dēļ par suņu zobiem jārūpējas.

Pedigree® Dentastix® ir unikāls kārums ar lielisku garšu, kas palīdz saglabāt zobu un smaganu veselību ik dienu.

Ir zinātniski pierādīts, ka lietojot tikai vienu Pedigree® Dentastix® dienā, var samazināt zobakmens veidošanos pat par 80%.  Pedigree® Dentastix® ir unikāla x-veida forma un tekstūra, kas palīdz zobus saglabāt patiešām tīrus.

Pedigree® Dentastix® ir garšīgs un patiesi veselīgs zobiem

 

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes