Mērķis ir veselība

Suņu liekais svars ir „pieaugoša“ problēma, kas pēc pēdējiem pētījumiem skar 40-50% suņu. Tas ir lieku kaloriju un nepietiekošas kustības ļoti negaidītais rezultāts. Protams ir ieteicams to novērst, taču ko darīt tad, ja tavs suns jau ir pieņēmies svarā?

Ja tev ir aizdomas par to, ka tavam sunim ir nopietns liekais svars, neveic nekādas drastiskas darbības pirms esi apmeklējis veterinārārstu. Jautā padomu viņam un kopīgi izstrādājiet kārtīgu svara zaudēšanas plānu. Tavs veterinārārsts novērtēs suņa lieko svaru un barību, un nolems vai viņam ir nopietnākas veselības problēmas, tādas kā, piemēram, diabēts. Tādā gadījumā ir ieteicama uz recepti balstīta diēta.

Ja tavs veterinārārsts iesaka īpašu veselības un svara programmu, tad tev vajadzētu censties par katru cenu to ievērot. Ilgākā perspektīvā ieguvēja būs tava suņa veselība. Un neaizmirsti, ka, ja iedosi viņam kaut vienu kārumu, tas var sabojāt visu tavu smago darbu. Tādēļ dari zināmu visai savai ģimenei, ka viņi nedrīkst sunim dot papildus barību.

Vienkārša suņa ikdienas barības devas samazināšana parasti nav vēlama. Viņš tikai kļūs ļoti izsalcis un lūgs vēl. Šī metode bez kaloriju uzņemšanas samazina arī vitāli svarīgo uzturvielu, tādu kā olbaltumvielu un vitamīnu, uzņemšanu. Sunim ir nepieciešama diēta ar zemu kaloriju saturu, kas ir līdzsvarota ar barības vielām, šķiedrvielām bagāta un garšīga. Vēlreiz, jautā savam veterinārārstam.
Ja tavs suns nekustas pietiekoši daudz, tagad ir īstais laiks to mainīt. Mājdzīvniekiem ir jāiztērē liekās kalorijas, tādēļ sāc riepas nodzīšanu ar desmit minūšu garu pastaigu katru dienu, pēc tam, kad būs pagājušas 2 nedēļas, pagarini pastaigu līdz 20 minūtēm. Drīz vien varēsi to pagarināt vēl un tas būs labi jums abiem.

Izdomā kādu alternatīvu, ar kuru savu resnuli apbalvot barības vietā. Samīļo viņu, rotaļājies ar viņu, dodieties pastaigā. Un ja tu vēl aizvien nespēj pretoties gardam gardumam, iedod viņam kaut ko ar zemu kaloriju saturu, piemēram, pāris ledus gabaliņus (lielākiem suņiem) vai kādas burkānu šķēlītes (ne pārāk daudz, jo tās var radīt šķidru vēdera izeju). Veikalos ir pieejami arī dažādi gardumi ar zemu tauku saturu, taču izmanto tos ar mēru – tie var izraisīt atkarību!

Ja tavam sunim ir tikai nedaudz liekā svara, mēģini viņam iedot dienas barības daudzumu sadalītu vairākās porcijās dienas laikā, lai viņš nejustos piemānīts. Atstāj viņam barības trauciņu tikai uz 15 minūtēm un pēc tam to noņem nost, pat tad, ja viņš to vēl nav kārtīgi izlaizījis. Esi arī acīgs – suņi pēc dabas ir meklētāji, līdz ar to rūpējies par to, lai barība nebūtu viņu redzes laukā, lai viņiem nerastos kārdinājums, neaizmirsti arī par atkritumu kastē esošajām pārtikas paliekām.

Lieko svaru zaudēt vajadzētu pakāpeniski, maksimums 400-600 gramu nedēļā. Seko regulāri suņa svara zudumam, pārbaudot viņu pie veterinārārsta. Tas ir ļoti svarīgi maziem suņiem, kam ir nosliece uz ātru vielmaiņu un kas ātri zaudē siltumu un svaru.

Ja tavs suns ir sasniedzis mērķi, neļauj visam smagajam darbam pazust. Rūpējies, lai jūs abi varētu izbaudīt pūliņu augļus. Tavs tikko svaru samazinājušais suns tagad daudz vairāk izbauda dzīvi, jo viņš ir vesels, laimīgs, kā arī labā formā. Arī tu vari priecāties par spēcīgo, enerģisko suni, ar kuru kopā (vai aiz kura) tagad vari skriet.

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes