Veselīga ēšana

Ja tavs suns neiet ārā medībās, tad tā ir tava atbildība nodrošināt viņu ar pareizām barības vielām. Līdzsvarots ēdiens ir tava suņa veselības un labsajūtas pamats, tādēļ šeit ir instrukcija, kas palīdzēs nodrošināt viņam ilgu un veselīgu dzīvi.

Tāpat kā saimniekam, arī sunim ir nepieciešams līdzsvarots ēdiens. Tas nozīmē to, ka olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti, 13 dažādi vitamīni un 20 dažādi minerāli pareizā daudzumā uzturēs viņu vislabākajā formā. Lai barība būtu līdzsvarota un pilnvērtīga, ir jābūt pārstāvētām visām tām barības vielām pareizos daudzumos un pareizās proporcijās. Tikai ar gaļu vien nepietiek. Viņu priekšteči apēda visu medījumu. Kaulus, iekšējos orgānus, zarnu saturu, ādu un spalvu, tas viss kopā sniedza visas nepieciešamās barības vielas, kas nebija pietiekamā daudzumā, ēdot tikai tīru gaļu.

Mājās pagatavots ēdiens

Saimnieki bieži vien vēlas pagatavot vismaz kādu daļu no sava mīļākā ēdiena. Vienkārši paturi prātā, ka piemērota un pilnvērtīga ēdiena pagatavošana prasa laiku, piepūli un zināšanas. Lai apmierinātu suņa barības vielu vajadzības, ir jāzina dažādu pārtikas vielu uzturvērtība, arī to savstarpējā iedarbība un pagatavošanas veidi, kas visi ietekmē dažādu uzturvielu uzņemšanu. Ja tu gatavo viņam ēdienu, tad piedāvā viņam vienlaicīgi tikai maz atšķirīgus ēdienus, tā viņa gremošanas sistēma sāks pielāgoties. Ja šī ēdiena galvenā daļa sastāv no gaļas, olas, siera un maize, tad tev ir jāpievieno tiem nepieciešamie vitamīni un minerāli.

Gatavā barība

Gatavā barība no cienījamiem mājdzīvnieku barības ražotājiem nodrošina pilnvērtīgu barības vielu saturu, kvalitāti un drošību. Tā ir pieejama plašā sastāvdaļu, garšu, tekstūru un veidu klāstā, un to ir viegli izmantot. Gatavā barība ir marķēta kā pilnvērtīga vai papildbarība. Pilnvērtīga barība (kompleksā barība) ir līdzsvarota barība pati par sevi. Papildbarība būtu jākombinē ar papildinošu, kārtīgu uzturavotu, piemēram konservēts zivju un cepumu maisījums. Gatavā barība pārsvarā ir pieejama divos pamata veidos – kā sausā – un mitrā barība.

Sausā barība, no kuras ir aizvadīts lielākais mitruma daudzums, ir ērta un ekonomiska, un to var piedāvāt gan sausā veidā, gan arī sajauktu ar ūdeni. Mitro barību, tādu kā konservēta barība, sastāvdaļas saglabā savu mitruma saturu. Lai arī kādu tu izvēlēsies, pārbaudi, lai tavam sunim vienmēr būtu pietiekoši daudz tīra dzeramā ūdens un ievēro, cik daudz viņš dzer. Suns, kurš nepārtraukti ir izslāpis var būt slims un viņam var būt nepieciešama veterinārārsta uzraudzība. Iedod viņam pašam savu tīru bļodiņu gan ēdienam, gan dzērienam – pēc lietošanas tās izmazgā un glabā tās atsevišķi no ģimenes traukiem.

Kauli

Kauli ir noderīgs kalcija avots, taču suns, kas ēd līdzsvarotu barību, nepieciešamo kalciju iegūst jau no barības. Suņiem tomēr patīk grauzt dažādus kaulus – tie ir garšīgi, uztur žokļa kustību, padara zobus tīrākus un tā ir jauka stundām ilga nodarbe. Kucēniem būtu jādod tikai lieli kauli, kas nesadrūmst mazos gabaliņos un nerada nopietnus iekšējos bojājumus. Nekad nedod sunim vistas, truša kaulus, ribas vai zivju asakas. Kaulus var 5-10 minūtes novārīt, taču ilgāka kaulu vārīšana var padarīt tos plīstošus un nepiemērotus. Tādēļ nekad nedod savam sunim kaulus no sava svētdienas jēra cepeša. Vislabākais risinājums ir speciāli šim nolūkam radīti graušanas našķi, kas ir radīti, rūpējoties par smaganu un zobu veselību.

Izvairīšanās no pārēšanās

Vissvarīgākais ir izvēlēties sunim piemērotu barību. Daudziem suņiem tomēr ir nosliece uz pārēšanos, kam ir kaitīgas sekas, tādēļ vienmēr seko barošanas instrukcijai. Jauns un augošs suns, kas ir pārēdies, ražo papildus šūnas, lai saglabātu liekos taukus. Tie paliks ar viņu visu mūžu un var radīt noslieci uz lieko svaru pieaugušā vecumā. Pie lielu un īpaši lielu šķirņu suņiem, ātri augošiem kucēniem pārēšanās var radīt arī kaulu sistēmas deformāciju. Tādēļ seko sava augošā suņa svaram un vispārējam stāvoklim, lai pārliecinātos, ka barība, ko tu sunim dod ir pareiza.

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes