Pareizs barības daudzums

Suņiem ir nepieciešama līdzsvarota barība, un tas nozīmē to, ka pareizajām barības vielām un kalorijām ir jāatbilst to enerģijas vajadzībām. Sunim nepieciešamais kaloriju daudzums ir atkarīgs no tā izmēra, šķirnes un kustības daudzuma. Otrs būtisks faktors ir dzīves etaps – pieauguši suņi, grūsni suņi un kuces, kas vēl baro savus mazuļus, visiem ir dažādas enerģijas vajadzības.

Šī ir vispārēja instrukcija par ieteicamo enerģijas patēriņu. Tas katram sunim ir atšķirīgs, pat tad, ja tiem ir līdzīgs svars un aktivitātes, īpaši pie dažādām sugām. Ja Tu šaubies, jautā savam veterināram.

Mazaktīvi pieauguši suņi (mazāk kā 1 stundu dienā)

Galvenās briesmas ir pārbarošana. Mazaktīvs suns var viegli iegūt lieko svaru, tādējādi pēc iespējas ir jāpalielina viņa aktivitātes līmenis no vienas līdz divām stundām dienā.

  • Mazi suņi: 110 - 620 kaloriju dienā, atkarībā no to izmēra
  • Vidēji suņi: 620 - 1230 kaloriju dienā, atkarībā no izmēra
  • Lieli suņi: vismaz 1230 kaloriju dienā, atkarībā no šķirnes un izmēra. Īpaši lielas šķirnes var svērt vairāk par 90 kg un tām ir nepieciešams vairāk nekā 3500 kaloriju dienā.

Vidēji aktīvi pieauguši suņi (1-2 stundu dienā)

Šo suņu aktivitātes līmenis ir pareizs, līdz ar to centieties to tādu uzturēt. Izvairies no barības gabaliem, kas sniedz vairāk enerģijas, taču acīmredzot nesatur visas pārējās nepieciešamās barības vielas. Kad ir auksts laiks, ir nepieciešama papildus enerģija, lai uzturētu labu ķermeņa temperatūru, īpaši tad, ja suns guļ kūtī. Līdz ar to viņam var dot lielākas pilnvērtīgas un līdzsvarotas barības porcijas.

  • Mazi suņi: 150 - 840 kaloriju dienā, atkarībā no izmēra
  • Vidēji suņi: 840 - 1680 kaloriju dienā, atkarībā no izmēra
  • Lieli suņi: vismaz 1680 kaloriju dienā, atkarībā no izmēra. Īpaši lielo suņu šķirņu pārstāvji visticamāk katru dienu tik daudz nekustas.

Ļoti aktīvi pieauguši suņi

Šie suņi kustībā pavada lielāko dienas daļu, un viņu enerģijas nepieciešamība ir vismaz 40% lielāka kā vidēji aktīviem suņiem. Skarbos apstākļos, ekstrēmā temperatūrā dzīvojošiem suņiem, ir nepieciešams 2-4 reizes vairāk barības un vairāk kā vienu porciju. Lielāko barības daļu dodiet tam darbadienas beigās, kad viņam ir laiks atjaunot spēkus, bet pārējo daudzumu saprātīgu laiku pirms aktīvas darbības sākuma. Vislabākā ir speciāli izstrādāta barība ar augstu enerģijas saturu. Ir ļoti svarīgi, lai blakus vienmēr būtu tīrs dzeramais ūdens, jo viņš patērē lielu ūdens daudzumu, lai atvēsinātos.

Padzīvojuši suņi

Sunim novecojot, tā enerģijas nepieciešamība lielākoties samazinās, pateicoties tā zemākajam aktivitātes līmenim un izmaiņām ķermeņa uzbūvē, kas savukārt ietekmē vielmaiņas ātrumu. Mazā ēstgriba var samazināt barības uzņemšanu. Viens ASV veikts pētījums ir pierādījis to, ka 16% no 12-gadus vecie suņi veterinārajā klīnikā bija ar pārmērīgi mazu svaru, tikai 5% bija ar lieko svaru. Vislabākā barība ir garšīga, viegli sagremojama, taču ar zemāku uzturvielu saturu, kas atbilst mazākai enerģijas vajadzībai, vienlaikus saglabājot būtisku uzturvielu līdzsvaru.
Daudzas speciālas padzīvojušu suņu barības atbilst šīm specifikācijām.

  • Mazi suņi: vecums 9-10 gadi. 100 līdz 560 kaloriju dienā, atkarībā no izmēra.
  • Vidēji suņi: vecums 7-8 gadi. 560 – 1,120 kaloriju dienā, atkarībā no izmēra
  • Lieli suņi (25-50 kg): vecums 7-8 gadi. 1,120 – 1,880 kaloriju dienā, atkarībā no izmēra
  • Īpaši lieli suņi (50+ kg): vecums 5-6 gadi. Sākot no 1,880 kalorijām dienā, atkarībā no izmēra.

Visu šķirņu un izmēru grūsnām kucēm

Grūsnām kucēm pirmajās 5-6 grūsnības nedēļās, kad auglis aug ļoti maz, nepieciešams minimāls papildbarības daudzums. Galvenā augšana notiek pēdējo triju nedēļu laikā, un kuces enerģijas vajadzībai vajadzētu tagad palielināties līdz apmēram 15% nedēļa. Atnešanās laikā tām būtu jāsaņem 50-60% vairāk par ierasto enerģijas vajadzību.

Visu šķirņu un izmēra zīdošām kucēm

Zīdīšana ir visprasīgākā no visiem dzīves etapiem. Enerģijas vajadzības palielināšanās ir atkarīga no saimes lieluma un vecuma. Zīdīšanas virsotnē, kad kucēni ir tikai 4 nedēļas veci, kuces enerģijas vajadzība ir gandrīz četras reizes augstāka kā parasti. Šajā etapā viņai ir nepieciešama garšīga, viegli sagremojama, koncentrēta barība ar daudzām saprātīga izmēra barības reizēm vai pat visas dienas garumā. Bagātīgi tīrā dzeramā ūdens krājumi ir īpaši svarīgi, jo piena radīšanas dēļ tā zaudē vairāk ūdeni, kā ierasts.

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes