Mazi padomi suņa kopšanā

Regulāra kopšana ir svarīga, lai jūsu suns izskatītos un justos labi. Šis process starp jums abiem var radīt īpašu saiti, un tādējādi tā būs laba iespēja pārbaudīt suņa apmatojumu un ādu, lai laikus pamanītu apsārtumu, brūces un parazītus.

Suņa vannošanu var neveikt arī katru nedēļu. Patiesībā sunim tā nepieciešama tikai tad, kad tas ir netīrs, vai tad, kad to iesaka veterinārārsts. Vannošanos vajadzētu veikt labos laika apstākļos vai arī dariet to mājās, citādi suns var saaukstēties. Lietojiet tikai suņiem domātu šampūnu un kondicionieri un uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju. Nekad šim nolūkam nelietojiet mājas tīrīšanas līdzekļus.

Sagatavojiet visu jau pirms suņa vannošanas. Sagatavojiet vietu, kur mazgāsiet un žāvēsiet savu suni un novietojiet līdzās ķemmi vai suku. Ja suni vannosiet, izvēdiniet un sakopiet arī suņa guļvietu.

Piepildiet vannošanai piemērotu tilpni ar siltu ūdeni līdz pusei un uzreiz sagatavojiet arī ūdeni skalošanai. Uzmanīgi nolaidiet suni „vannā” un izmantojiet tīru pudeli vai krūzi, lai suni aplietu ar siltu ūdeni. Vislabāk ir sākt mazgāt suni no pakaļgala virzienā uz priekšu, atstājot galvu kā pēdējo ko mazgāt. Labi iemasējiet šampūnu suņa spalvā pakāpeniski pa visu ķermeni. Beigās saziepējiet arī galvu, uzmanoties no šampūna iekļūšanas acīs. Tad viscaur suni noskalojiet. Tagad suns visdrīzāk gribēs enerģiski noskurināties, lai atbrīvotos no ūdens apmatojumā.

Nosusiniet suni tīrā dvielī. Atkarībā no šķirnes un apmatojuma garuma, jūs varat izmantot fēnu zemā temperatūrā, lai izžāvētu spalvu. Ķemmējot spalvu žāvēšanas laikā, tā ātrāk izžūst, un kamēr jūs to darāt, pievērsiet īpašu uzmanību vietām, kas saveļas visvairāk, piemēram, aiz ausīm.

Regulāra ķemmēšana var pasargāt no apmatojuma savelšanās, un tas ir daudz vieglāk, nekā tikt vaļā no apmatojuma kumšķiem, kad tie izveidojušies.

Ja ķemmēsiet suni katru dienu, samazināsies arī izkritušo spalvu daudzums, ko suns atstāj uz paklāja un mēbelēm. Garspalvainiem suņiem kopšana var būt nepieciešama pat vairākas reizes nedēļā, bet īsai spalvai, atkarībā no tās stāvokļa, pietiks ar vienu reizi.

Tikai atcerieties, ka labāk ķemmēt suņa apmatojumu ik pa 2-3 dienām nekā atstāt to nekoptu un savēlušos.

Ķemmēšanai izmantojiet ķemmi vai suku. Lielus suņus būs labāk apkopt uz galda, mazus suņus varat apkopt, turot klēpī. Kopšanas darbus veiciet no galvas uz leju, ķemmējiet spalvu augšanas virzienā. Ja jūsu sunim ir bieza pavilna, jums iespējams būs jāpaceļ virsējo spalvu. Ķemmējiet, sākot no apakšējās spalvas virzienā uz āru, lai atbrīvotos no izkritušās un savēlušās vilnas.

Tikko spējat izvilkt ķemmi cauri apmatojumam bez aizķeršanās, jūs ziniet, ka jūsu suns ir vesels un sakopts.
 

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes