Kāds suns?

Suņi ir dažādi: ar gludu un kuplu spalvu, aktīvi un mierīgi, droši un jūtīgi. Iepazīsties ar dažām vispārīgām suņu saimes īpašībām un atrodi īpašu suņu šķirni, kas ir piemērota tavai personībai un dzīves stilam.

Eksistē apmēram tikpat daudz šķirņu, cik suņu.

Ja tu nolemsi izvēlēties tīras šķirnes kucēnu, īstās šķirnes atrašana var šķist par gluži vai nepārvaramu grūtību. Ja dzīvo augstā daudzdzīvokļu namā, tu, protams, nevēlēsies medību vai darba suni. Lielai un dzīvīgai ģimenei savukārt, visticamāk nebūs piemērots suns no pundursuņu grupas. Tad nāc ar mums un drīz vien tu sapratīsi kāda šķirne tev būs vispareizākā.

Ganu suņu grupa

Ganu suņu grupai nav nepieciešama nekāda iepazīstināšana. Tās pārstāvji jau ilgu laiku ir bijuši lieliski partneri ganītājiem un visiem citiem, kas strādā ar ganu lopiem.

Šie mīļie suņi ir kārtīgi strādnieki, tāpat kā darba suņu grupas suņi, un viņi nekad nav laimīgāki kā esot blakus saviem saimniekiem.

Taču, tā kā viņi ir radīti klaiņošanai plašos līdzenumos, viņiem nekad nepatiks visu dienu pavadīt klubkrēslā.

Tātad, šīs šķirnes suni, tev vajadzētu izvēlēties gadījumā, ja esi gatavs viņam piedāvāt daudz kustības un citas stimulācijas, kā arī nebeidzamu uzmanību!

Sabiedrības suņu grupa

Varbūt sabiedrības suņu grupa būtu jāpārdēvē par atvaļināto grupu. Daudzu šīs grupas biedru sākotnējās funkcijas, cilvēcei attīstoties, ir kļuvušas par liekām.

Piemēram, buldogu jau sen vairs neizmanto vēršu cīņām, un dalmācieši vairs jau sen nav kariešu pavadoņi!

Taču tieši šī daudzpusīgā šķirņu kolekcija ir ātri kļuvusi par vienu no populārākajām mājdzīvnieku grupām.

Pundursuņu grupa

Ja domā, ka no pundursuņu grupas atradīsi sev skaistu, mīļu, nedaudz kautrīgu mazu sunīti, tad padomā vēlreiz! Viņu augums bieži vien slēpj to personību – šie mazi enerģijas kamoliņi bieži vien nepavisam nav kautrīgi nedz sevis izrādīšanā, nedz savu prasību uzstādīšanā.

Tam par iemeslu visticamāk ir tas, ka daudzi no viņiem nāk no terjera šķirnes grupas. Daži no tiem ir arī īpaši izlutināti, piemēram, dārgie klēpja sunīši un karaliskie pavadoņi, jo to ietekmē ir pilnīgi izmainījusies nozīme teicienam „ tā ir suņa dzīve!“.

Pateicoties iepriekš minētajam, pundursuņi ir sīksti un mīļi mājdzīvnieki. Turklāt tie ir lieliska izvēle saimniekam, kas dzīvo mazā dzīvoklī vai tiem, kas vēlas mājdzīvnieku, kam nav nepieciešams daudz kustības.

Medību suņu grupa

Šeit ietilpst visu iespējamo veidu un izmēru medību suņi. Arī taksīši un bieži vien šajā grupā tiek ieskaitīti arī pēddziņi. Taču pamatā tie ir radīti kā medību suņi un tie ir tikuši izmantoti jau senos laikos. Alu zīmējumi par medību suņiem eksistē jau no mūžseniem laikiem.

Mūsdienās, protams, tikai nedaudzus no viņiem izmanto medīšanai – lai arī to instinkts ir saglabājies.

Darba suņu grupa

Kad cilvēks iedraudzējās ar pirmo suni un to pieradināja, viņš to darīja tādēļ, ka vēlējās, lai suns palīdzētu viņam paveikt kādus darbus. Un tieši tāds priekšstats par suņiem vienmēr ir bijis – kā par darba suņiem– līdz pavisam nesen šis priekšstats mainījās.

Tie bija lieliski medību un sargsuņi un bija slaveni gan ar savu drošību un lojalitāti, gan arī savu stiprumu un darbīgumu.

Un pat tagad darba suņu grupā suņi nekad nav laimīgāki kā tad, kad tie palīdz savam saimniekam. Tādēļ tos bieži vien var redzēt kā policijas, izsekošanas vai glābšanas suņus.

Tā kā, ja tev šķiet, ka spēsi savam sunim sniegt pietiekoši daudz darāmā, tad būs atradis sev draugu uz mūžu!

Terjeru grupa

Terjeru grupas suņi ir lieliski racēji! No tiesas viņu nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda ”Terra”, kas apzīmē zemi. Un tas ir tādēļ, ka terjeru šķirne tika sākotnēji selekcionēta eju rakšanai, lai ķertu ūdrus, zebiekstes, āpšus, lapsas un žurkas.

Taču šie mazie dzīvnieciņi ir arī ļoti uzstājīgi un reti atkāpjas no pretinieka, lai arī tie paši parasti ir diezgan mazi.

Tā kā, ja tev šķiet, ka šis “drošsirdis” ir radīts tieši tev – vari vairs neuztraukties par savām skaistajām puķu dobēm, uzskati terjeru par savu ģimenes locekli!

Putnu suņu grupa

Vismaz pēdējos 400 gadus mednieki ir izmantojuši putnu suņu palīdzību medījumu atrašanā, virzīšanā, izdzīšanā, noturēšanā uz vietas un meklēšanā. Un daudzi no šiem suņiem šos uzdevumus pilda vēl šobaltdien.

Taču to lojalitāte un dresēšanas gatavība ir padarījusi tos arī par populāriem ģimeņu suņiem. Viņi ir arī lieliski kalpošanas, izsekošanas un glābšanas suņi.

Patiesībā šie suņi ir ārkārtīgi labsirdīgi un entuziastiski. Taču viņiem ir nepieciešams daudz kustības, lai tie turpinātu būt laimīgi un dzīvespriecīgi!

 

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes