Mutes veselība

Ticiet vai nē – suņiem par mutes veselību jārūpējas tāpat kā cilvēkiem. Un tāpat kā cilvēkiem zobi ir jātīra regulāri.

Nepieciešamība rūpēties par suņa zobiem jums varētu būt pārsteigums. Tas nav tikai jauka smaida nodrošināšanas un sliktas elpas likvidēšanas jautājums. Periodontālās slimības (tāpat kā aptaukošanās) ir suņu veselības problēma numur viens. Zobakmens un aplikums var izraisīt smaganu iekaisumu, kas var novest pie daudz nopietnākām sekām.

Ko jūs varat darīt, lai saglabātu suņa zobu veselību?

Regulāri pārbaudiet suņa muti.

Ja sunim ir zobu problēmas, to ir viegli pamanīt: tikai paceliet tā lūpu un apskatiet zobus. Aplikums izskatās brūngani sārts un veidojas tuvu smaganu līnijai. Ja ir izveidojies zobakmens, veselīgas sārtas smaganas kļūst sarkanas un piepampst. Ja šajā stāvoklī nenotiek medicīniska iejaukšanās, smaganu iekaisuma uzliesmojums turpinās. Rezultātā rodas slikta elpa, tiek bojāti žokļa kauli un izkrīt zobi.

Apmeklējiet veterinārārstu

Ja jūsu sunim ir zobu problēmas, zobus sākumā būtu jāiztīra veterinārārstam. Visas procedūras ir līdzīgas tām, kuras piedzīvojam mēs paši, kad apmeklējam zobārstu. Atšķirība ir tāda, ka suns tik vienkārši zobus nerādīs un to nepacietīs. Suns jānomierina ar trankvilizatoriem vai visbiežāk jālieto vispārējā anestēzija.

Rūpējieties par suņa zobu tīrību

Lai izvairītos no zobu problēmām, tīriet suņa zobus regulāri. Tam jums vajadzēs zobu birsti, kas domāta suņiem, un nedaudz suņu zobu pastas, kuru jūs varat iegādāties pie veterinārārsta, kā arī visos dzīvnieku veikalos.

Sākumā uzlieciet mazliet zobu pastas uz pirksta un maigi parīvējiet to pa suņa priekšzobiem un smaganām. Kad būsiet to atkātojuši vairākas reizes, pārejiet uz suņu vai bērnu zobu birstes lietošanu – tās ir mīkstas ar noapaļotiem sariņiem. Sāciet tikai ar priekšējo zobu tīrīšanu, virzienā uz leju augšējiem zobiem un virzienā uz augšu apakšējiem zobiem. Kad jūsu suns jau ir pieradis pie šīs jaunās procedūras, turpiniet ar tālāko zobu tīrīšanu. Tīriet priekšdzerokļus un pēc tam dzerokļus, ievērojot tās pašas kustības kā ar priekšējiem zobiem.

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes