Ceļošana ar suni

Dažiem suņiem ceļošana var šķist aizraujošs piedzīvojums – kaut kas tāds, ko var darīt kopā ar ģimeni, ar cerību uz pastaigu pēc nokļūšanas galamērķi. Citiem tas var būt šausmas iedvesoša un visādi citādi nepatīkama pieredze. Kā nodrošināt to, lai suns nokļūtu galapunktā droši, būtu mierīgs un laimīgs?

Sagatavošanās ceļojumam

Pirms dodies ceļojumā, pārbaudi vai tavam sunim ir kakla siksniņa un piekariņš ar tavu adresi un tālruņa numuru. Kā alternatīvu vari uzstādīt viņam mikročipu, kas ir uzticamāks un izturīgāks meklēšanas līdzeklis. Prasībām atbilstoša identifikācijas apzīmējuma lietošana publiskā vietā ir no tiešām noteikta ar likumu, taču tas palīdzēs tev arī sagatavoties neparedzētām situācijām – padarot tavu dzīvi būtiski vienkāršāku, piemēram, gadījumā, ja suns pazustu.

Pirms garāka ceļojuma būtu jāaizved suns pie veterinārārsta uz pārbaudi. Paņem līdzi daudz tīra dzeramā ūdens, īpaši tad, ja ceļojat karstā laikā, un regulāri apstājies, lai suns varētu padzerties un izkustēties. Nekad neatstāj suni vienu automašīnā. Stāvošā automašīnā temperatūra var pacelties līdz dzīvībai bīstamam līmenim, pat mēreni siltās dienās.

Daži suņi, pirmo reizi ceļojot, ir nedaudz nemierīgi, taču beigās tos nomierina auto troksnis un kustība un vairums no viņiem aizmieg.

Ja tavam sunim ceļojot paliek nelabi, pirms ceļošanas neļauj tam ēst vai dzert. Un brauciena laikā esi uzmanīgs. Vienmērīgs paātrinājums un bremzēšana var palīdzēt izvairīties no nelabuma.

Suņiem nav atļauts sēdēt uz automašīnas aizmugurējā sēdekļa, kā arī hečbeka vai universālās automašīnas aizmugurējā daļā. Maziem suņiem un kucēniem jāatrodas pārnēsājamajā grozā. Metāla stiepļu vai plastmasas grozs būs vispiemērotākais, jo tos ar drošības jostu var piestiprināt pie sēdekļa vai novietot uz grīdas.

Ja tavs suns ceļo uz sēdekļa, viņam ir jābūt drošības iemauktiem, ko var piestiprināt pie automašīnas drošības jostas. Tas palīdzēs izvairīties gan no suņa, gan arī no citu ceļotāju savainojumiem.
Ceļojot ar lidmašīnu, iepriekš sazinies ar lidsabiedrību un noskaidro kādi tai ir noteikumi suņu transportēšanai. Suņi ceļo bagāžas nodalījumā speciāli radītos ceļojumu krātiņos. Ierodies uz lidojumu laikus, jo bagāža parasti tiek iekrauta pirmā. Uz bagāžas krātiņa ir jāatzīmē, ka tajā atrodas dzīva radība un skaidri jānorāda tavi kontaktdati. Ja tavs suns dodas uz ārzemēm, sazinies ar veterinārārstu un jau, laicīgi noskaidro kādas vakcīnas un veselības izziņas viņam ir nepieciešamas.

Ja tavs suns ir nervozs ceļotājs, tad vari lūgt savam veterināram pirms došanās garajā ceļā iedot sunim kādu nomierinošu līdzekli. Tavs veterinārārsts viņu iepriekš pārbaudīs un izrakstīs zāles, kuras vari arī pats sunim pirms došanās ceļā iedot. Šādā gadījumā uzmanīgi seko veterinārārsta sniegtajiem norādījumiem. Nomierinošās zāles nevajag dot pirms lidošanas ar lidmašīnu. Apreibušam sunim ir lielāka iespējamība gūt ievainojumus, ja lidojums nebūs mierīgs un viņš var tikt mētāts pa krātiņu.

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes