Pāreja uz jaunu ēdienu

Zinot to, cik daudz veselīgu uzturvielu ir jaunajā Pedigree sausajā barībā, tu noteikti uzreiz to vēlēsies piedāvāt arī savam sunim. Taču pārāk ātra ēšanas paradumu maiņa var slikti ietekmēt tā vēderu. Tādēļ pārejas periodam vajadzētu ilgt apmēram nedēļu. Lai padarītu pārejas periodu pēc iespējas vienmērīgāku un patīkamāku, būtu jāievēro sekojoši vienkārši soļi.

1-2 DIENA

Ko darīt
Pieradini savu suni pie jaunā ēdiena, pakāpeniski palielinot ēdiena devas. Pāris pirmajās dienās dod tam apmēram 75% vecā un 25% jaunā ēdiena. Nepiedāvā tos atsevišķi, bet samaisi kopā.

Padoms
Minētie procenti un dienu skaits ir aptuvens. Tava suņa "pārejas soļi" var atšķirties, ja viņam ir jutīgs vēders. Ja pamani, ka sunim ir gremošanas traucējumi vai šķidra vēdera izeja, dod tam mazāk jaunās barības un palielini daudzumu vienu-divas dienas vēlāk.

3-4 DIENA

Ko darīt
Ja dažas pirmās pārejas dienas ir pagājušas bez starpgadījumiem, tad vari samaisīt 50% jaunās un 50% vecās barības.

Padoms
Vienmēr pārliecinies, ka sniedz savam sunim viņa izmēram un svaram atbilstošu barības daudzumu. Informāciju atradīsi uz Pedigree suņu barības iepakojuma. Pārbarošana ir galvenais suņu liekā svara iemesls, līdz ar to pastāvīgi ievēro instrukcijas un seko sava suņa svaram, lai viņš saņemtu kalorijas pareizā daudzumā – un ne par kripatiņu vairāk.

5-6 DIENA

Ko darīt
Līdz šim laikam tava suņa barībai jau būtu jāsastāv no 75% jaunās un 25% vecās barības. Visu laiku seko tam, lai pāreja noritētu gludi un ar tava suņa vēderu viss būtu kārtībā.

Padoms
Ja tev mājās ir vairāki suņi un tu plāno veikt pāreju tikai vienam, tad baro tos atsevišķās telpās. Uzreiz tiklīdz viņi ir beiguši ēst, iztukšo viņu trauciņus. Tad varēsi būt drošs, ka suņi ēd pareizo barību.

7 DIENA UN TĀLĀK

Ko darīt
Tagad tava suņa barībai vajadzētu jau sastāvēt no 100% jaunās barības. Tas nozīmē to, ka tā vecā barība nu jau pavisam oficiāli ir "veca".

Ko tālāk?
Tagad, kad tavs suns bauda savu jauno barību, nebrīnies, ja pēc kādas nedēļas jau redzēs pozitīvas pārmaiņas. Piemēram, viņa spalva spīdēs vairāk un būs uzlabojusies arī viņa vēdera izeja.
 

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes