Neatlaidīga riešana

Jūsu suņa repertuārā ir ducis dažādu rējienu, un katram no tiem ir līdz 40 dažādām nozīmēm. Bet vai jums patiešām interesē atšķirība starp „vaukšķi, kam seko gaudošana” un „ trīs rūcieni plus smilkstēšana”, ja šī nepārtrauktā skaņa liek jums rāpot pa sienām?

Par to dzirdami pārmetumi arī no kaimiņiem, kad izejat ārā. Ir neērti suni atstāt arī pie veikala. Tas dzen izmisumā draugus un ciemiņus un jūs nevarat parunāt pa telefonu.

No suņa viedokļa tā ir tikai pašizpausme, kas parāda, kā suns jūtas. Patiesībā vienīgais brīdis, kad suns neries, lai komunicētu, ir tad, kad tas demonstrēs pakļāvību.

Pamatā riešana, lai atbaidītu cilvēkus, kas ienākuši jūsu teritorijā, ir pieņemama. Problēma var rasties tad, ja jūsu suns rej pilnīgi uz visiem, kas iet garām vai atrodas tuvumā. Pēc suņa domām, tas, ka lielākā daļa šo cilvēku aiziet prom, pierāda to, ka tas lieliski ticis galā ar savu padzīšanas uzdevumu.

Jūs varat mēģināt apklusināt suni, kliedzot uz viņu. Diemžēl suņa komunicēšanas prasmes nesniedzas tik tālu, lai saprastu latviešu vai jebkuru citu valodu. Suns vienkārši pieņems, ka arī jūs rejat un divkāršos savas pūles, lai atbildētu. Suns to var uzskatīt par lielisku veidu, kā pievērst jūsu uzmanību pat tad, ja tā aprobežojas tikai ar vārdu „apklusti”. Suns var sākt riet arī tad, kad neviena nav, tikai tālab, lai panāktu atbildes reakciju.

Vēl pastāv riešana citu klātbūtnē. Iespējams, ka esat atnākuši ciemos pie drauga, bet jūsu sarunu padara neiespējamu riešana, kas nerimstas līdz pat jūsu aiziešanai. Jūsu draugs var būt izmēģinājis visu – sākot ar draudiem, beidzot ar lūgšanos uz ceļiem, mēģinot riešanu apturēt, bet šie mēģinājumi tikai iedrošina suni turpināt trokšņot, kamēr tas atkal netiek ignorēts.
Ir pāri, kuriem jāpārbauda, kur atrodas suns, pirms tie sāk skūpstīties un apskaut viens otru, pretējā gadījumā viņu mīlestības izpausmes tiks pēkšņi un skaļi pārtrauktas. Jūsu suns var izrādīt tādu pašu uzmanību pieprasošu uzvedību, kad runājat pa telefonu, skatāties televizoru vai braucat pie stūres.

Ironiski, bet vienīgais veida, kā iemācīt suni neriet, ir iemācīt tam riet pēc komandas.

Sākumā atrodiet veidu, kā pamudināt suni izdalīt skaņas. Iespējams, jums tikai jātur tā barības bļoda gaisā, jāizmanto kāds kārums vai rotaļlieta. Kad suns rej, uzslavējiet to un atkārtojiet vārdu „balsi”. Atkārtojiet šo uzdevumu pietiekami bieži, un suns asociēs vārdu ar riešanu. Tad jūs spēsiet likt sunim riet pēc komandas.

Tagad, kamēr suns rej, ieviesiet vārdu „klusu” un iedodiet tam rotaļlietu vai gardumu, kad tas
apklust. Ja to atkārtosiet, jūsu suns asociēs signālu apklust ar riešanas pārtraukšanu un atlīdzību par to. Tāpat kā ar visiem uzdevumiem, slavējiet suni uzreiz, kad tas rīkojas pareizi nevis pēc tam.

Veiciniet suņa labo uzvedību, apbalvojot tā klusēšanu situācijās, kad parasti tas rietu.

Kad suns ļauj jums netraucēti sarunāties ar ciemiņiem vai necenšas riet, kad mājās atgriežas kaimiņi, uzslavējiet to un iedodiet balvu. Tā ir lieliska recepte klusai dzīvei.

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes