Jauns, bezrūpīgs un nesavaldīgs

Apmācību vajadzētu sākt savlaicīgi. Savos pirmajos dzīves mēnešos kucēns jau instinktīvi vēlas saņemt no jums norādījumus. Vieglāk ir sākt apmācību, kad kucēns vēl ir jauns, pirms tas nav apguvis sliktus ieradumus.

Šeit mēs pastāstīsim par divām svarīgām jūsu kucēna apmācības daļām: mājas apmācību un standarta komandām.

Mājas apmācības četri soļi:
1. Ierobežošana
2. Konsekvence
3. Uzslavas
4. Pacietība

Ierobežošana

Radiet savam kucēnam „dzīvojamo zonu”. Tā ir vieta, kur tas dabiski mēģinās saglabāt tīrību. Mēģiniet izmantot grozu mājdzīvniekiem, šauru teritoriju virtuvē vai vannas istabā.

Jums kucēns šajā teritorijā jāatstāj pa nakti vai jebkurā laikā, kad nevarat viņu pieskatīt. Nevienu kucēnu nevajadzētu ieslēgt uz ilgāk kā četrām stundām vienā reizē vai vairāk par astoņām stundām dienā. (Ja jūs strādājat un nevarat izlaist kucēnu ārā, turiet grozu atvērtu vannas istabā un izklājiet pie groza avīzes).

Konsekvence

Barojiet suni katru dienu vienā un tajā pašā laikā, konsekventa rīcība padarīs tualetes laiku paredzamāku. Kamēr kucēna urīnpūslis un gremošanas sistēma nav pilnībā attīstījusies, pēdējo Pedigree® Junior dienas maltīti dodiet ne vēlāk kā piecos vakarā. Tas ļaus sunim pa nakti iztikt bez kļūmēm.

Izvēlieties savam kucēnam vienu tualetes teritoriju. Vediet viņu turp, kad jums liekas, ka viņam to varētu vajadzēt- no rīta, pēc ēdienreizēm un vakarā. Sākumā jūs iespējams vedīsiet kucēnu uz tā tualetes vietu ik pa divām stundām. Izmantojiet frāzes „aiziet” vai „dari savas lietas” katrā ārā iešanas reizē. Drīz jūsu kucēns asociēs jūsu komandu ar savu rīcību.

Uzslavas

Jūsu kucēns vēlas jums sagādāt prieku. Tāpēc slavējiet viņu uzreiz, kad tas iet uz „pareizo” vietu. Ja redzat, ka gadījusies kļūme, nepaceliet balsi, neiepļaukājiet kucēnu vai nebāziet tur kucēna degunu. Jūs to neiebiedēsiet no atkārtotas kļūmes rašanās, kucēns baidīsies no jums. Neaizmirstiet kucēnu uzslavēt!

Pacietība


Kad jūsu kucēnam gadījusies kļūme, izturieties mierīgi un atcerieties, ka suns cenšas! Ja pieķerat kucēnu notikuma vietā, sasitiet rokas, lai to izbiedētu un sakiet „nē!” Tūlīt pat aiznesiet viņu uz
tualetes vietu. Ja tad kucēns izdara savu lietu, uzslavējiet par labu darbiņu. Šīs kļūmes var droši un efektīvi likvidēt ar priedes koka tīrītāju vai līdzekli, kas likvidē urīna aromātu. Nelietojiet
produktus, kas satur amonjaku. Jūsu kucēnu šai vietai var piesaistīt arī smarža.

Atcerieties trīs paklausības pamatnosacījumus:
1. Komunikācija
2. Uzslavas
3. Atkārtošana

Sākumā pārliecinieties, ka kucēns saprot, ko no tā gaida. Atcerieties, ka uzslavas un pozitīvs atbalsts ir daudz efektīvāki un drošāki līdzekļi nekā sods. Atkārtošana palīdzēs jūsu sunim attīstīt pašpārliecinātību un veicinās sarežģītāku komandu izpildi.

Kakla siksna un saite

Iepazīstiniet kucēnu ar kakla siksnu un saiti jau pašā sākumā. Tie sargās suni visu mūžu. Kad esat ārā, centieties pastaigāties līdzās kucēnam, turot saiti vaļīgi, lai tas nepierastu pie raustīšanas. Ja kucēns atpaliek vai skrien pa priekšu, parasti nepieciešami tikai daži maigi saites rāvieni, lai palabotu tā rīcību.

Uzmanība un acu kontakts

Kad kucēns pievērš uzmanību jums, tas mācās ātri. Veidojiet acu kontaktu, izrunājiet kucēna vārdu un turiet gardumu tuvu savai sejai. Neļaujiet kucēnam lēkt sev sejā. Kad kucēns atskatās, uzslavējiet to. Kad kucēns ir iemācījies uz jums skatīties, tas ir gatavs jūs uzklausīt.

Sēdi

Turiet kārumu aizvērtā plaukstā kucēna deguna priekšā. Pastiepiet dūri aiz kucēna galvas, sakot „sēdi”. Tā kā kucēna galva pacelsies augšup, sekojot kārumam, tam vajadzētu apsēsties automātiski. Atkārtojiet šo vingrinājumu, kamēr jūsu kucēns iemācās sēdēt bez komandas.

Gaidi

„Gaidi” patiesībā nozīmē sēdēt ilgāku laiku. Sāciet ar „sēdi” komandu. Kad jūsu suns klausa, uzslavējiet to, bet nedodiet kārumus. Tā vietā sakiet „gaidi” un atkāpieties, dodot tam atvērtas plaukstas signālu. Tad nekavējoties iedodiet kārumu. Atkārtojiet procesu, palielinot distanci, ar kuru atkāpjaties no kucēna. Katru reizi atkāpieties pa vienam solim.

Guli

Pēc „gaidi” komandas jūsu kucēns ir gatavs apgūt „guli” komandu. Sāciet ar „gaidi” komandu, tad, sakot „guli”, paņemiet plaukstā kārumu, novietojiet kucēna deguna priekšā un atvēzējiet grīdas virzienā. Jūsu kucēns sekos kārumam un apgulsies. Drīz kucēnu varat iemācīt arī „gaidīt” šajā pozīcijā tāpat kā tas to darīja sēdus pozīcijā.

Šurp

Pēc tam kad suns klausa „sēdi”, „guli” un „gaidi” komandām desmit reizes pēc kārtas, tas var iemācīties komandu „šurp”.

Dodiet kucēnam „sēdi” (vai „guli”) un „gaidi” komandu. Atkāpieties piecus soļus, svilpiet, sakiet suņa vārdu un „šurp” komandu enerģiskā balss tonī. Kad tas klausa, uzslavējiet un pacienājiet suni. Beigās dodiet kucēnam „sēdi” komandu.


Kā pareizi pateikt „nē”

Pat paši paklausīgākie kucēni dažreiz kļūst nerātni. Tāpēc pārliecinieties, ka kucēns saprot,
ko jūs no tā vēlaties. Ja kucēns jūs saprot, bet tik un tā nepakļaujas, tam vajadzēs tikai maigu rājienu. Tad parādiet kucēnam pareizu uzvedību un uzslavējiet to. Dažreiz var līdzēt arī uzmanības liegšana nepaklausīgajam kucēnam un tā izolēšana uz īsu brīdi. Pārāk nežēlīgs un neatbilstošs sods parasti nedod labus rezultātus. Daudzi kucēni iemācās baidīties no saviem saimniekiem vai arī agresīvi pret tiem cīnīties, jo kucēni nesaprot, kāpēc tiek sodīti.
 

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes