Atbildīgs saimnieks

Jūsu suns var būt brīnišķīgs sabiedrotais, bet Jums kā suņa saimniekam jāuzņemas zināma atbildība suņa un arī sabiedrības priekšā. Uzvedības pamatlikumi šeit ir tie paši.

Apmācība

Tiklīdz jūsu suns būs iemācījies dažus vienkāršus noteikumus, tas kļūs par labi pielāgotu un paklausīgu ģimenes mīluli. Iemācīt uzvedības pamatnoteikumus un mājas likumus nav grūti. No tās dienas, kad atvedat kucēnu mājās, māciet kucēnam nekost cilvēkiem – pat rotaļājoties nē. Skaidri norādiet, ka nevajadzīga riešana ir nepieņemama. Un vienmēr dodiet tam komandu „sēdi” pirms apmīļošanas vai barošanas.

Apmācot savu kucēnu ir jāsaprot, ka tas tiešām vēlas jūs iepriecināt. Atlīdziniet viņam par pareizu uzvedību un sakiet stingru „nē”, lai suni palabotu. Sunim pieaugot, padomājiet par nopietnāku apmācību. Painteresējieties, kā strādā vietējais suņu apmācības klubs. Nodarbības nav dārgas, un līdz ar pamatapmācību jūsu suns iemācīsies kontaktēties ar citiem suņiem.

Kopšana

Regulāra kopšana ir jūsu suņa labsajūtas un laba izskata priekšnoteikums. Ja sunim ir garš vai biezs apmatojums, to vajadzēs ķemmēt biežāk nekā īsspalvainu suni. Sunim var būt nepieciešama regulāra profesionāla nagu apkope. Kucēnus jāpieradina pie zobu tīrīšanas un apmatojuma ķemmēšanas jau no agra vecuma. Veterinārārsts var palīdzēt jums nogriezt sunim nagus vai iztīrīt zobus.

Pēcnācēju jautājums

Ja nevēlaties, lai jūsu suns rada pēcnācējus, ieteicams to kastrēt jau pirms sešu mēnešu vecuma.

Labais kaimiņš

Ja jūsu sunim tiks atļauts pārmērīgi riet, tas ne tikai traucēs kaimiņus, bet panāks efektu, ka suns tiek ignorēts pat patiesi svarīgos brīžos. Nemitīga riešana var būt garlaicības zīme, tāpēc sekojiet, lai suns gan fiziski, gan garīgi tiek stimulēts ar regulārām pastaigām. Turiet to pie saites un ievērojiet visus vietējos noteikumus.

Reģistrējiet savu suni pēc visiem noteikumiem, un sekojiet, lai tas visu laiku nēsātu reģistrācijas žetonu. Neļaujiet sunim klaiņot – jums tas var beigties ar soda naudu, sunim – ar ievainojumu vai nāvi zem mašīnas riteņiem.

Uzkopšana aiz suņa

Jūsu ziņā ir sekot, lai suns nepiemēslo parkus, dārzus, pludmales vai ielas. Dodiet sunim iespēju atviegloties pašam savā dārzā pirms dodaties pastaigā. Un ja tomēr notiek „negadījums”, esiet gatavi savākt suņa atstāto nekārtību ar maisiņu vai ko citu.

Pazudis un atradies

Suņi tiešām mēdz pazust, tāpēc lieciet sunim kakla siksnu, kam piestiprināta identifikācijas informācija un jūsu telefona numurs. Jūs pat varat implantēt savam mīlulim zem ādas mikročipu.

Nelaidiet suni ārā pērkona negaisa un uguņošanas laikā. Ja jūsu suns ir pazudis, sazinieties ar kaimiņiem, vietējiem veterinārārstiem, dzīvnieku labklājības organizācijām un dzīvnieku patversmēm. Pārbaudiet arī blakus esošās teritorijās. Pazudis suns var aizceļot pārsteidzoši tālu.

Laimīgās brīvdienas

Ja dodaties brīvdienās bez suņa, palūdziet veterinārārstam, lai tas iesaka piemērotu iestādi, kur suni atstāt. Rezervējiet sunim vietu jau labu laiku iepriekš, it īpaši skolas brīvdienu laikā, un pārbaudiet, vai suns saņēmis visas vakcīnas. Ja būsiet prom tikai dažas dienas, jums varētu palīdzēt draudzīgi kaimiņi vai draugi. Bet ja jūs tomēr ņemat suni līdzi, nekad neatstājiet to automašīnā. Auto var kļūt ļoti karsts pat mēreni siltā dienā, un suns var nomirt no karstuma.

Bērna labākais draugs?

Suņi un bērni var kļūt par lieliskiem draugiem, ja tie zina, kā kopā rotaļāties. Kamēr tiek dibināts šis kontakts, uzraugiet abu rotaļas un pakaļdzīšanās spēles. Lielākā daļa suņu ir uzticami, un uz tiem var paļauties, bet ja jūsu suns nav pieradis pie bērniem, atrodiet laiku, lai tos abus iepazīstinātu.

 

Katrs suns ir pelnījis labāko barību
Katrs suns ir pelnījis labāko barību
DentaStix katram sunim
DentaStix katram sunim
Pedigree® suņu barība
Pedigree® suņu barība
Jautājumi un atsauksmes
Jautājumi un atsauksmes